В рамках проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР у боротьбі із Африканською чумою свиней в Україні 17.02.2017 р. на базі Одеського державного аграрного університету відбулась зустріч між учасниками проекту – представниками ООН ФАО/ЄБРР та адміністрацією університету за участю: проректора з наукової роботи і міжнародних зв'язків ОДАУ - Панікара Ігоря Ігоровича, декана факультету ветеринарної медицини та біотехнологій - Пушкар Тетяни Дмитрівни, завідувача кафедри епізоотології та паразитології - Гуменного Олега Григоровича, завідувача Одеської філії Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи - Каганця Олександра Олександровича, начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області - Гавури Сергія Михайловича.

В ході зустрічі, експерти та консультанти проекту:

  • Василь Говгера, експерт з економічних питань, аналітик відділу агробізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) - ознайомив учасників з проектом, особливостями фінансування, послідовністю та порядком виконання робіт і зобов'язаннями сторін-учасників проекту.
  • Віталій Башинський, міжнародний консультант/ветеринарний експерт - презентував концепцію розширеного спостереження АЧС та механізм координації роботи університету з лабораторією.
  • Олег Неволько, національний консультант з розвитку діагностичного потенціалу лабораторій - ознайомив з вимогами щодо обладнання для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та приміщень для його встановлення і введення в експлуатацію, навчання персоналу й студентів.
  • Володимир Поліщук, національний консультант з аналізу ризиків - презентував концепцію взаємодії між учасниками проекту: університетами, лабораторіями, управліннями, експертами та консультантами - на основі web-ресурсу для взаємного інформування всіх учасників, а також, ознайомив представнивів університету із необхідністю розробки рекомендацій по внесенню змін до навчальних планів і програм підготовки студентів факультетів ветеринарної медицини шляхом запровадження відповідної спеціалізації.
  • Оксана Юрченко, національний експерт/співробітник по забезпеченню комунікації між учасниками експертної групи - ознайомила учасників з особливостями ефективної комунікації, порядком висвітлення матеріалів у ЗМІ.
  • Рєвнівцев Олександр, національний медіа-експерт ФАО - презентував особливості подання та висвітлення матеріалів у ЗМІ.
  • Шатохін Євген, національний ФАО, експерт з розвитку бізнесу з яловичини - ознайомив учасників з особливостями успішної взаємодії із місцевими громадами.

Учасники проекту обговорили орієнтовний план дій та порядок проведення робіт, механізми та особливості взаємодії між структурними підрозділами задіяними у проекті на місцевому рівні – університет, Одеська філія ДНДІЛДВСЕ та ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, визначили координатора проекту від університету та зорієнтували адміністрацію щодо відбору безпосередніх учасників.

По завершенню зустрічі в Одеському державному аграрному університеті представники ООН ФАО/ЄБРР ознайомились з Одеською філією ДНДІЛДВСЕ - одержувачем обладнання.

На верх